serwis 601 634 745  pomoc drogowa 24H 601 064 433
Godziny Otwarcia
24H - numer alarmowy
 601 634 745

Godziny pracy biura:
Pon-Pt: 700-1700

O Nas

Zapraszamy do naszej firmy. Zapewniamy profesjonalną obsługę.

O Nas

Historia firmy Leszek Richert – Blacharstwo i Lakiernictwo sięga 1991 roku. Jesteśmy firmą rodzinną, która poprzez ciągłe doskonalenie z roku na rok stara się poszerzać ofertę, a tym samym zapewniać Klientowi kompleksową obsługę.

Przez ten długi okres zdobyliśmy ogromną ilość doświadczeń w obszarze napraw blacharsko-lakierniczych. Wdrożyliśmy nowoczesne rozwiązania technologiczne i wypracowaliśmy bardzo dobrą opinię na temat zakładu zdobytą dzięki indywidualnemu podejściu do każdego Klienta oraz wysokiej jakości napraw. Z naszego zakładu każdego roku wyjeżdża setki samochodów, których właściciele zauważają wysoką jakość napraw, obsługi warsztatu i dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

Dowiedz się więcej...

Kolizja

W przypadku zdarzenia drogowego wybierz wygodny dla Ciebie wariant:

Zadzwoń na policję jeżeli:

1. Sprawca nie posiada któregoś z dokumeentów: prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu z aktualnymi badaniami techniczymi, potwierdzenia ważnego ubezpieczenia OC

2. Masz podejrzenie co do autentyczności w/w dokumentów

3. Sprawca unika jednoznacznej odpowiedzialności i nie potwierdza okoliczności zdarzenia

4. Sprawca znajduje się w stanie wskazująccym na spożycie alkoholu lub innych środków niedozwolonych

5. Sprawca zbiegł z miejsca kolizji (wypadku)

Możesz oddstąpić od zawiadamiania policji jeżeli:

1. Występuje pełna identyfikacja sprawcy i dokumenty są rzetelne

2. Sprawca przyznaje się do winy i własnym podpisem potwierdza to na oświadczeniu wypadkowym.

Pomoc drogowa:

Na wyposażeniu firmy znajdują się trzy specjalizstyczne samochody pomocy drogowej, które wraz z obsługą techniczną zapewnią sprawne zabezpieczenie auta.

Mobilni doradcy firmy:

Na terenie Trójmiasta i okolic na bieżąco poruszają się mobilni doradcy, którzy służą pomocą w zakresie obsługi kolizji drogowej.

Porady Warsztatu:

Firma Leszek Richert Blacharstwo i Lakiernictwo przygotowała porady jakimi należy się kierować w momencie wystąpienia kolizji i wypadku drogowego zgodnie z wytycznymi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Kolizja to zdarzenie drogowe w wyniku, którego uszkodzeniu uległo jedynie mienie jakim jest pojazd.

Wypadek to zdarzenie drogowe w wyniku którego którykolwiek uczestnik doznał urazu lub poniósł śmierć.

Postępowanie w przypadku kolizji drogowej

Zgodnie z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych) zawertej w Dzienniku Ustaw nr 26, poz. 255 ograniczony został obowiązek powiadamiania policji o każdym zdarzeniu wynikający z art. 16, ustęp 1, pkt. 3 o ile nie doszło do wypadku z ofiarami w ludziach lub powstałego w okolicznościach nasuwających przypuszczenie, że zostało popełnione przestępstwo, np. spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu. Nowela weszła w życie z dniem 09 marca 2004. Zmiana ustawy daje możliwość napisania oświadczenia, a tym samym znosi konieczność powiadamiania policji o kolizji drogowej, której okoliczności nie budzą wątpliwości.

Co robić, gdy staniemy się uczestnikami kolizji:

W przypadku kolizji uczestnicy, którzy nie mają wątpliwości co do sprawcy zaistniałego zdarzenia drogowego nie muszą na miejsce wzywać policji. Istnieje możliwość wymiany oświadczeń, których druki zamieczone są wewnątrz ulotki warsztatu Leszek richert Blacharstwo i Lakiernictwo. W przypadku brak gotowego oświadczenia można je spisać ręcznie pamiętając o zawarciu w nim podstawowych danych.  

Należy pamiętać o tym, że kiedy mamy do czynienia z kolizją, a nie wypadkiem drogowym, obowiązkiem uczestników jest niezwłoczne usunięcie z jezdni pojazdów biorących w nich udział. W ten sposób uczestnicy ci zadbają o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Nie będą także powodować utrudnień w ruchu drogowym.
W przypadku braku możliwości usunięcia pojazdów z jezdni uczestnicy kolizji mają obowiązek odpowiednio oznakować miejsce zdarzenia. Jeśli to możliwe światła awaryjne włączać zawsze. Odblaskowy trójkąt ostrzegawczy w zależności od miejsca zaistnienia zdarzenia:
  - Autostrady i drogi ekspresowe w odległości 100 m od unieruchomionych pojazdów.
  - Inne drogi poza obszarem zabudowanym w odległości od 30-50 m od pojazdów.

W przypadku nie roztrzygniętego sporu dotyczącej winy zdarzenia Policjanci określają winnego zdarzenia drogowego, lecz ten może nie zgadzać się z ich decyzją. Kierowany jest wówczas wniosek o rozstrzygnięcie sporu do Sądu Grodzkiego działającego na obszarze, na którym zaistniała kolizja.